Lalka kartkowka z lektury
ponieważ rozpoczął pracę w sklepie Jana Mincla.. 272 Obserwuj .TEST Z LEKTURY: Mały Książę.. Przygotuj się do sprawdzianu.. Rządca Wirski - "Lalka" B. Prus.. Francuski farmaceuta Emil Coue, chcąc pozbyć się natrętnego klienta, dał mu pigułki z cukrem.. Kim był baron Dalski?. Wszystko o lekturze, darmowy test wiedzy online.Test ze znajomości lektury Anaruk, chłopiec z Grenlandii autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów Zawiera 10 pytań.. Bohaterzy szkolnych lektur!. Znajdziesz tu szczegółowe pytania z "Lalki" B. Prusa.. Kogo z rodziny Wokulskiego znała prezesowa Zasławska?. Co to oznacza?. Pytanie 1 /10.. W początkach roku 1878, kiedy świat polityczny zajmował się pokojem san-stefańskim, wyborem nowego papieża albo szansami europejskiej wojny, warszawscy kupcy tudzież inteligencja pewnej okolicy Krakowskiego Przedmieścia niemniej gorąco interesowała się przyszłością galanteryjnego .. 272 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Dlaczego Wokulski przerwał naukę w Szkole Głównej?. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Lista lektur z gwiazdką składa się łącznie ze 8 pozycji i są to książki, które musi znać każdy uczeń przystępujący do matury 2021.Ta lektura była już kilkanaście razy na maturze!. Korzystaj na komputerze, smartfonie, tablecie i czytniku.Plan wydarzeń najwybitniejszej powieści Bolesława Prusa - Lalki..

Kartkówka z lektury.

Publikacja w „Kurierze Codziennym" 29 września 1887 rozpoczął się w „Kurierze Codziennym" druk Lalki.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.Lektury Lalka / Lalka.. Sprawdź!. Lalka - Lektury - Język polski, liceum dla Klasa II Liceum - Klasowka.onet.pl Do poprawnego działania strony konieczne jest włączenie obsługi Javascript.Lalka - test wiedzy.. Skomentuj.. Gdzie i kiedy toczy się akcja utworu?. ponieważ zawiódł się na systemie nauczania.. Rządca Wirski - charakterystyka z cytatami.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Losy Wokulskiego w punktach.. Test Lalka składa się z 32 pytań.Sprawdzian znajomości lektury - w podziale na grupy i z modelem odpowiedziSprawdzian znajomości lektury - w podziale na grupy i z modelem odpowiedzi.. Jak nazywałbyś się, gdybyś był elfem?. Niektóre z nich mogą trafić Ci się na sprawdzianie z "Lalki".Lalka - opracowanie lektury Wirski - rządca.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Test składa się z 12 pytań.. Napisz do nas.. Geneza „Lalka", czyli jedno z najważniejszych dzieł w dorobku Bolesława Prusa, była publikowana w „Kurierze Codziennym" w latach 1887 - 1889..

Zobacz podobne quizy: #hobbit-lektura #lektury .

Pytanie: 1/20 Poprawne odpowiedzi: 0/20.Wybierz test z rozdziału Lalka lub podrozdziałów podręcznika Lektury dla Klasa II Liceum.. Tytuł powieści Bolesława Prusa nawiązuje do: Izabeli Łęckiej procesu o lalkę lalki, której przypatrywał się Rzecki sklepu Wokulskiego, w którym sprzedawano m. in.. Udostępnij.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Placebo powstało przypadkowo.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pobierz.. Potem ożenił się z Małgorzatą Minclową (wdową po właścicielu sklepu), został wdowcem i wyjechał do Turcji, gdzie powiększa majątek.lektura Bolesława Prusa lalka , interpretacja lektury , Geneza utworu, streszczenie szczegółowe, Głowni bohaterowie: Stanisław Wokulski, Izabela Łęcka.. Serwis zawiera kompletne omówienie lektury.W sierpniu i na początku września tego samego roku Prus intensywnie pracował nad Lalką.Zbierał także informacje niezbędne do jej powstania: w tym celu skontaktował się z Franciszkiem Bagieńskim - uczestnikiem powstania węgierskiego w 1848 roku.. Klient wyzdrowiał.TEST Z LEKTURY: Lalka.. Mam teraz okazję sprawdzić,wjakim stopniu stałeś się znawcą tej, jednej z najwybitniejszych powieści polskiego realizmu.. Przerwij test.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!.

Rozwiąż Test "Lalka" ze znajomości lektury Bolesława Prusa.

Lalka - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Lalka to przede wszystkim powieść: realistyczna obyczajowa historyczna psychologiczna: 26.. Lektury 5 lat temu.. Lalka - plan wydarzeń, Lalka - streszczenie i opracowanie największego dzieła Bolesława Prusa.. Jak wygląda firma J. Mincel i S. Wokulski przez szkło butelek?. Rozwiąż test!Bolesław Prus Lalka Tom I I. w 1878/9 w Warszawie w 1900 w Warszawie w 1879 w Krakowie w 1878 we Lwowie.. Witam ;) Mam do rozwiązania test ze znajomości Lalki, mam problem z 6 pyt, a pozostałe chciałam sprawdzić czy są dobrze ;) Byłabym wdzięczna 1) Samobójstwo na Wegrzech popełnił : Katz 2) Licytowano ją : kamienicę Łęckich 3) Przedmiotem sporu Wokulskiego z Krzeszowskim była : 4) Wolał przebywać w obserwatorium niż w salonach : 5) Stan cywilny Kazi Wąsowskiej .Lalka to najsłynniejsza powieść Bolesława Prusa, pierwotnie ukazywała się na łamach „Kuriera Codziennego", po raz pierwszy została wydana w 1890 roku.. Głównym bohaterem powieści jest Stanisław Wokulski, bogaty warszawski kupiec, filantrop, nieszczęśliwie zakochany w arystokratce, Izabeli Łęckiej.Plan wydarzeń Tom I. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Lektury..

"Lalka" Bolesława Prusa - sprawdzian ze znajomości lektury GRUPA 1 1.

1878 r. Warszawa - w jednej z jadłodajni toczy się rozmowa o Wokulskim: był subiektem w piwiarni Hopfera, uparcie się uczył, wziął udział w powstaniu styczniowym, za co został zesłany na Syberię.. ponieważ brał udział w powstaniu styczniowym.. Bolesław Prus „Lalka".. Z kim hrabina Karolowa chciała wyswatać Izabelę Łęcką?. Jaką kobietą zainteresował się Wokulski po rozstaniu z Izabelą?. test > Lalka.. Lektury.. Pierwsze wydanie książkowe ukazało się w 1890 r.a) Wesołe miasteczko b) Ławeczka c) Zaczarowane lwy i zaczarowany samochód prezydenta Miasta 17) Ostatnie życzenie do koralika to: a) Duża chodząca lalka dla Karolci b) Aby się spełniło życzenie każdego mieszkańca ulicy Kwiatowej c) Słodycze dla wszystkich dzieci z ulicy KwiatowejLektury, które możesz mieć zawsze przy sobie.. ponieważ zakochał się w Łęckiej.. Lektura pochodzi z Epoki Pozytywizmu.. 6.Test sprawdzający znajomość "Lalki" Bolesława Prusa Drogi uczniu, przeczytałeś już "Lalkę"B.Prusa,wziąłeś też udział w jej analizie i interpretacji.. Rządca Wirski ma 50 latLekcja z lekturą - materiały z blogów blogów Kozłowska J. autorka bloga polonistkawakcji.blogspot.com Akcja lektura - "Mały Książę" [27.04.2017] Tryb dostępu:Matura 2021 - lektury z gwiazdką.. TEST Z LEKTURY: Lalka.. Pytania te pozwalają sprawdzić wiedzę i zrozumienie tekstu po przeczytaniu lektury, co znacząco pomaga w przygotowaniu się na sprawdzian.. lalki: 27.. Lektury szkolne w wersji Harry'ego Pottera!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt